لوگو و هویت بصری کافه دلژین:

لوگوی این کافه با نام از قبل انتخاب شده دلژین که نامی کردی برای دختران می‌باشد به درخواست کارفرما از نوع تلفیقی طراحی شد. در این لوگو تلفیق نوشتار حروف فارسی و انگلیسی با المان های تصویری مربوط با قهوه صورت گرفته است.

لوگو و هویت بصری کافه دلژین

اجزای تشکیل دهنده لوگو

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می فرمایید حرف د و حرف D ک هر دو ابتدای نام «دلژین» به لاتین وفارسی می باشند در یک فرم اجرا شده.

به نحوی که از سمت چپ لوگو حرف D و از سمت راست حرف « د » خوانده می‌شود وهمین فرم با نوشتار هر دو زبان نیز لوگوی نوشتاری تکمیل می‌گردد. همچین لوگو به شکلی اجرا شده که با اضافه کردن چند شکل دارای حالت بخار لوگو را از حرف به تصویر یک ماگ نوشیدنی تبدیل می‌کند.

داود الماسیان

رنگ لوگو

برای رنگ لوگو نیز از دو رنگ قهوه ای روشن و کرمی استفاده گردیده. رنگ قهوه که یادآور  قهوه می باشد ودر واقع کامل کننده لوگو به عنوان کافه وفروش قهوه می‌باشد.

اما رنگ کرمی متمایل به قهوه ای می تواند نمایانگر قهوه ترکیب شده با شیر که از امور کافی شاپ می باشد را در بر گرفته و به همچنین رنگ مکمل لوگو نیز می‌باشد.

سایز های لوگو

پویایی و خوانایی در این لوگو، در هر دو نوشتار فارسی و انگلیسی در ابعاد بسایر کوچک نیز به راحتی خوانا می‌باشد.

 همینطور لترمارک «حرف ابتدایی» که اصل لوگو می‌باشد در ابعاد بسیار کوچک و همینطور در کنار لوگوی نوشتاری به راحتی قابل تشخیص است. همینطور به عنوان آیکن نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

آیکن «پیکتوگرام»

مطابق سبک و حالات لوگو و همینطور حیطه فعالیت برند دلژین، برای محصولات و فراورده های کافی شاپ، وب سایت، منو و… تعداد 12 عدد آیکن طراحی گردیده.

آیکن ها با موضوعات نوشیدنی، خوراکی، روستری، آسیاب قهوه و… بصورت اختصاصی طراحی گردیده تا هویت بصری منسجم ومنظمی در این پروژه شکل گرفته باشد.

خلاصه نحوه اجرای لوگو

در طراحی این لوگو و هویت بصری سه روز پس از جلسه بریف و تفهیم کاررما تحقیق و بررسی شد. سپس نتایج تحقیق و بررسی به اطلاع کارفرما رسید

پس از بررسی های اولیه و هماهنگی با کارفرما پروژه طراحی لوگو وارد مرحله اجرا گردید. پس از هفت روز جلسه پرزنت لوگو با کارفرما برگزار شد د با رویت لوگو بدون نیاز به اصلاحات لوگو به مرحله استفاده رسید

 

شناسنامه لوگو

نام اثر:              لوگو و هویت بصری کافه دلژین

حیطه فعالیت:        فروش دانه قهوه و کافی شاپ

سفارش دهنده:        خانم هاشمی(مدیریت)

سال اجرای پروژه:       1396

مدت پروژه:                ده روز

طراح:               داود الماسیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *